300516


Çocuğum, sana aşkı anlatamam, seni aşktan koruyamam. Kendini teslim ettiğinde, başı ya da sonu olmayan sonsuzlukta yalnızlığından korkmadığında, aşkın seni korumasına izin verdiğinde anlayacaksın. 

Seni bulacak; defalarca; ilk defamışcasına. Seni aşktan saklayamam, kendini aşkta bulacaksın her defasında. 

Aşkın seni nasıl bulacağını öğretemem çocuğum. Çünkü seni bulduğunda kendini kaybedeceksin. Aşkta nasıl çift olunur bilemiyorum çocuğum. Onun gözlerinin içine baktığında, dünyada tek olduğunu görme sebebinin, aşk. Aşk, yeryüzüne aidiyetini bitirecek. 

Aşkın seni ne zaman bulacağını söyleyemem. Aşk, senin nöronlarınla varolan ve kendi gözlerini kapattığında yok olan bir yıldız sistemi. Sana, kendi kusursuz galaksinin uzay zaman sürekliliğinden bahsedemem. Aşk, yörüngedeki tüm gezegenlerinde zamanın bükülmesidir. 

Seni aşka alıştıramam ki bu sayede seni acıtmasın. Mümkün olan en tatlı şekilde acı çektirecek sana. Hayatında sahip olamadığın ancak hiç onsuz olmadığın gölgen gibi en aydınlık yerlerindeki karanlık olacak. 

Aşkın büyüye ve sıkca kullanıp, içini boşalttığımız, güzelliği temsil eden her kelimeleyle kavuşumuna tanık olanları anlatabilirim sana. Aşıklar biriciktir. Aşk, kendin kadar kişiseldir. Aşık olduğunda, sadece senin vücudunun şekliyle açılan bir kapının anahtar deliğine, gülüşünle yüzünde beliren çizgilerle oturacaksın.

Çocuğum, aşka düşmek, korkusuz bir atlayıştır. Yerçekimiyle bağını yitirirsin. Aşk, ağırlıklarından arınmak, ağrılarından yıkanmak ve kalbinin bir atış daha az sayılmasıdır. Aşk, tekrar aynı hataları yapmak değildir. Doğrular zaten aklına gelmeyecek. Doğru ya da yanlışın olmadığı bir ülkede yuvanın olmasıdır. İçindeki yuvayı, başkasında kiralama hissidir çocuğum aşk, sahip olma tutkusu değildir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: